Logo Zalt

PROJEKTY GRAFICZNE

Grafika, a pierwsze wrażenie użytkownika

Bannery, obrazki, animacje stanowią niezbędny element każdej strony internetowej lub materiału promocyjnego. Poprawiają przejrzystość witryny i ją uatrakcyjniają dla odbiorcy. To grafika odpowiada za pierwsze wrażenie użytkownika strony internetowej decydując czy użytkownik zostanie na stronie, czy szybko ją opuści. Oprócz grafiki statycznej dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie animacji poklatkowych, które pozwolą zaprezentować w ciekawy sposób firmę lub ofertę.

Banki zdjęć i grafik

Na potrzeby realizowanych projektów wykorzystuję darmowe banki zdjęć, które pozwalają używać zdjęcia na potrzeby komercyjne. Baza takich zdjęć jest ograniczona, co powoduje że nie zawsze uda mi się dobrać odpowiednią grafikę. W takich przypadkach proponuję moim Klientom wykup zdjęcia z płatnych banków jak np. Depositphotos, Shutterstock itp.

Stworzę profesjonalnie wyglądającą grafikę rastrową

W ramach usługi oferuję tworzenie projektów graficznych w technice rastrowej. Są to przede wszystkim banery przeznaczone do umieszczenia na stronie internetowej lub w social media, zarówno statyczne i dynamiczne w postaci animacji GIF i WEBP. Ponadto tworzę także logotypy na stronę internetową oraz plakaty, ulotki i wizytówki przeznaczone do wydruku. Gotowe projekty w zależności od rodzaju projektu wysyłam w jednym z formatów: GIF, PNG, JPG, TIFF, PSD lub PDF. Do wszystkich projektów graficznych na życzenie Klienta wysyłam także plik w formacie XCF, który później można w razie potrzeby samemu edytować w bezpłatnym programie graficznym Gimp.

Standardowo wszystkie tworzone projekty graficzne zapisywane są w modelu kolorów RGB, jednak na potrzeby wydruku mogę je przekonwertować do modelu kolorów CMYK. Używam profili kolorów ICC (dotyczy formatów JPG, JPEG, PNG, TIF, TIFF, PSD). Dokumenty PDF konwertuję przy użyciu usług dostępnych online. Jeśli Klient samodzielnie nie dokona wyboru profilu kolorów zgodnie z którym projekt ma być przekonwertowany, wtedy konwertuję przy pomocy jednego z profili ISO 12647, jako że są najczęściej wykorzystywanymi technologiami w druku wielkoformatowym. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

Koszt stworzenia projektu graficznego

Wszystkie ceny projektów statycznych (logotypy, plakaty, ulotki i wizytówki) oraz ruchomych (animacje) ustalane są indywidualnie i zależą od wielkości projektu wyrażonej w pikselach i nakładu pracy potrzebnej do jego stworzenia.

Przejrzyste ceny bez ukrytych kosztów

Projekty ruchome czyli animacje poklatkowe wyceniane są na podstawie ilości niepowtarzających się klatek w animacji, wielkości animacji wyrażonej w pikselach oraz indywidualnych preferencji Zamawiającego. Poniżej przedstawiłem przedziały cenowe za każdą niepowtarzalną klatkę w projekcie (podane wielkości wyrażone w pikselach dotyczą dłuższego boku animacji):

 • Animacja do 256px: cena od 12 zł do 14 zł za każdą niepowtarzalną klatkę.
 • Animacja do 512px: cena od 14 zł do 16 zł za każdą niepowtarzalną klatkę.
 • Animacja do 1024px: cena od 16 zł do 18 zł za każdą niepowtarzalną klatkę.
 • Animacja do 2048px: cena od 18 zł do 20 zł za każdą niepowtarzalną klatkę.
 • Dla animacji powyżej 2048px cena ustalana jest indywidualnie.

Na życzenie do każdego projektu dołączony zostanie także plik edytowalny w formacie XCF. Umożliwia on późniejszą edycję animacji poklatkowej poprzez dodawanie nowych i usuwanie poprzednich klatek, zmianę wyglądu i czasu przejścia pomiędzy klatkami.

Niepowtarzalne i unikalne klatki w animacji poklatkowej

Na koniec wyjaśnienie różnicy pomiędzy niepowtarzalną i unikalną klatką, które zostały wymienione pod animacjami w galerii projektów. Niepowtarzalna klatka w animacji poklatkowej to taka, która różni się od klatki bezpośrednio ją poprzedzającej, jednak w całej animacji może występować wiele razy. Natomiast unikalna klatka jest taką, która w całym projekcie występuje tylko jeden raz.

Przykładowo pojedyncza klatka występująca w animacji poklatkowej, która została skopiowana wielokrotnie do następnych przejść w tej samej animacji i powtarza się w dalszych etapach animacji jest liczona w następujący sposób: pierwsza klatka w całej animacji jest traktowana jako unikalna klatka, natomiast każda pierwsza klatka w poszczególnych etapach animacji jeśli nie jest bezpośrednio poprzedzona identyczną klatką, jest traktowana jako niepowtarzalna klatka. Natomiast każda skopiowana klatka poprzedzona identyczną klatką jest traktowana jako zwykła klatka i jest zliczana do ogólnej sumy klatek występujących w animacji poklatkowej.

Przed przystąpieniem do realizacji usługi wymagana jest zaliczka, której wysokość ustalana jest indywidualnie w zależności od rodzaju projektu. Po więcej iformacji zapraszam do kontaktu.

O usłudze:

 • Tworzę grafikę na stronę internetową, materiał promocyjny lub do social media.
 • Projekty tworzone w jednym z popularnych formatów: JPG, PNG, PDF i inne.
 • Tworzę animacje poklatkowe w jednym z dwóch popularnych formatów: GIF i WEBP.
 • Tworzę projkety do wydruku takie jak plakaty, ogłoszenia, ulotki czy wizytówki.
 • Na życzenie udostępniam plik XCF służący do edycji grafiki w programie Gimp.
 • Czas realizacji projektu zależy od jego wielkości i stopnia skomplikowania.